Bu makale’de Blog Sayfası ve yazılarının Önemi Hakkında birçok bilgiye sahip olacaksınız.

Firmanız için büyük ümitlerle hazırlattığınız ve tasarlattığınız kurumsal Web Sayfanız var ve her şey doğru yapıldığı halde beklentinizi karşılayamadı mı?

Kurumsal Web Siteniz İçin blog sitesi açmanızın ve açtırmanızın tam zamanı.

Birçok kişi ve müşterilerden duyduğum kadarıyla genelde gereksiz ve zaman kaybı olduğu düşüncesindeler. Kim uğraşıcak onunla, kim yazıcak şimdi onu, ben anlamam ki.

Blog Sayfasının Önemi ; Bir web sitesinde firmanın kurumsal bilgileri, üretilen ürünleri ve verilen hizmetleri yer alır. Bu bilgilerin yanı sıra firmanın web sitesinde ürün ve hizmetleri hakkında ziyaretçilere bilgi vermesi o ürün ve hizmetler hakkında detay öğrenmesi anlamına gelir. Bu da gerek ziyaretçiler gerekse google açısından çok faydalı bir web sitesi veya firma imajı vermektedir.

Bu sebepten Kurumsal bir web sitenin blog sayfasının olması çok etkili bir çalışmadır. Blog sayfasının önemi her geçen gün artmaktadır. Birçok firma artık web sitesine blog sayfası ekletmeye başlamıştır. Ve blog sayfası açmayan firmalara göre Google arama sonuçlarında daha yukarıdadırlar. Bu sebepten blog sayfasının önemi çok büyük.

Büyük firmaların ve reklam departmanlarının hazırladıkları blog sayfaları çok etkili. Minimum maliyetle maximum site trafiği sağlayan şirketin blog sayfası hiç ummadığınız zamanlarda bile mükemmel trafiklerle yüksek cirolar sağlayabilirler.

Şirketin Kurumsal Web Sitesi için Blog Sayfası Kurmaya Karar veren Girişimcilerden Sık Sorulan Sorular

1.Ne Kadar Sıklıkta ve Sürede Makale Yayınlamalıyız ?

Ne kadar çok makale eklerseniz o kadar çok trafiğe sahip olursunuz. Ancak çok vaktiniz yok ise haftada 2 ya da 3 makale başlangıç için işinizi görecektir.

2.Blog Sitemiz İçin Hangi Altyapı ve Sistemi Kullanmalıyız ?

Özel Tasarım ve Yazılım bir web sitenizde altyapısında mevcut ise kontrol panelinizden ekleyebilir veya web yazılımınızı yapan firmanızdan bu konuda destek alabilirsiniz.

WordPress Web Tasarım ve Yazılım En uygun blog altyapısına İçerik yönetim sistemleridir. Ancak blog sayfası için önerimiz wordpress olacaktır. Gerek kullanım kolaylığı gerek altyapısı.

3.Wordpress Gibi Sistemler Konusunda Bilgimiz Yok. Ne Yapabiliriz ?

İster wordpress veya joomla teması ile isterseniz kurumsal kimliğinizi yansıtacak arayüz tasarımı ile uygun fiyatlara sizlere altyapıyı hazırlayabiliriz. Dilerseniz özel yazılımlarınıza da entegre edebiliriz. Yapmanız gereken iletişim sayfasından bizlere ulaşmak.

ornek blog sayfası yazısı
örnek blog yazısı

4.Blog Sayfası için Zaman Ayıramıyorum veya Yazdıklarım Hoşuma Gitmiyor. Ne Yapmalıyım ?

Eğer blog sayfasına içerik yazmaya vakit bulamıyor veya yazdığınız içerikler hoşunuza gitmiyor ise kesinlikle yardım almanız gerekli. Bunun için Blog sayfanızla kurulumu tasarımı dahil baştan sona ilgilenebilir, sektörünüzü ve rakiplerinizi analiz ederek firmanızı uygun konumlara yükseltmek amacıyla seo uyumlu makaleler yazabiliriz.

5.Seo Uyumlu Makale İçin Destek Alacak Olursam Ne Kadar Ücret Ödemem Gerekir ?

Piyasa ortalamasına bakılacak olursa 300 kelimelik seo uyumlu makale adedi için ödeyeceğiniz ücret 30 tl’yi geçmemelidir. Ancak bir web sitesinin blog sayfasının yönetimi, içerik yazılması gibi destekleri aylık veya yıllık olarak anlaşmalar sağladığınızda çok daha uygun fiyatlara gelmelidir. Dilerseniz barisdayak.com olarak seo uyumlu makale taleplerinizi en iyi şekilde karşılayabiliriz.

6.Blog Yazılarının Tanıtımlarını Nasıl Yapabilirim ?

Blog sayfanıza makaleler eklediniz ancak bunlara destek olabilecek sosyal medya hesaplarınızı da devreye sokmak gerekir. Bir web sitesi veya blog sayfası için sosyal medya olmazsa olmazlardandır.

İster yazdığınız makaleler otomatik paylaşılacak şekilde scriptlerle ister manüel olarak sosyal medya hesaplarınızda da paylaşımda ve etkileşimde bulunmalısınız. Gerekirse Şirket çalışanlarından da destek alarak kendi sosyal medya hesaplarında da paylaşmalarını sağlayabilirsiniz.

7.Blog Sayfası ve Diğer Sayfalar Hakkında Önerileriniz Nelerdir ?

İster kurumsal sitenizin içerisinde olsun ister kurumsal sitenizden farklı bir site olarak açmış olun. Olması gereken sayfalarınız Hakkımızda, İletişim, Gizlilik Koşulları ve Hizmetlerinizi Anlatan Kısa veya Uzun Yazılar.

8.En Çok Yapılan Hatalar Nelerdir ?

En çok yapıulan hatalar firmalar blog sayfalarında insanlara bilgi vermek yerine sürekli olarak kendilerini tanıtmalarıdır. Bu durumla müşteriler veya ziyaretçiler memnun kalmayabilirler. Blog sayfanızda kendinizi tanıtma oranınız % 15’i geçmemelidir.

Blog Sayfasının Önemini Sonuç Olarak Değerlendirelim

Eğer bir kurumsal siteniz veya e-ticaret siteniz var ise mutlaka blog sayfası kurmalısınız. Blog sayfası organik trafik yükseltme çalışmalarını da beraberinde yapmanız gerekir. Yukarıda yazılanları uyguladığınız taktirde blog sayfasının inanılmaz bir etkileşime ve mükemmel dönüşler alacağınıza inanabilirsiniz.

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir