Özel Web Tasarım

Web Tasarım ve Seo Uzmanı > Özel Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım hizmetimiz ile Arayüz Tasarımı ve Özel Altyapımız ile etkileşimi yüksek, akılda kalıcı ve hızlı özel web site tasarımlarına sahip olun.

Firmanıza Özel Kurumsal Web Tasarım ve Arayüz Tasarım

Özel Web Arayüz Tasarımı Nedir?

Kurumsal Web Tasarım ‘da arayüz tasarımı bir web sitesinin arama motorlarında en iyi şekilde hizmet verdiğini göstermesi açısından teknik anlamda bir düzenleme türüdür. Buna renkler, konumlandırmalar, yansımalar, efektler ve daha birçok temel etken de dahildir. Özel web tasarım deyince aklımıza gelen ilk şey Adobe Photoshop, Illustrator vb… gibi benzer programlarda resim şeklinde çizilen işlemdir.

Elbette 25-30 sene öncesini düşündüğünüzde, özel web arayüzü diye birşey bulamazdınız, sadece table kodlarıyla, renklendirme işlemiyle bir web platformu tasarımı oluşturabiliyordunuz. Teknoloji ve bilişim hizmetleri okadar yoğun ve hızlı şekilde ilerlemekteki, bir çizim editörü olan photoshop yardımı ile hayallerinizin ötesine geçebilmeniz gerçekten mümkün görünüyor.

kurumsal web sitesi arayüz tasarım

Kurumsal Web Tasarım ve Arayüz Tasarım

eticaret sitesi arayüz tasarım

E-Ticaret Sitesi ve Arayüz Tasarım

haber blog sitesi arayüz tasarım

Haber – Blog Sitesi Arayüz Tasarım

android ios mobil uygulama arayüz tasarım

Mobil Uygulama ve Arayüz Tasarımı

Gelelim Özel Web Arayüz Tasarımının inceliklerine ! Nasıl yapıyoruz haydi örneklendirelim.

Kişiye veya Firmaya özgü web arayüzü geliştirmek istiyorsak, bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi elimizin altında aktif olarak kullanılabilen mümkünse kısıtlayıcılarından arındırılmış Adobe Photoshop programı veya ona benzer niteliklerde geliştirilmiş tasarım programı olmalıdır. Müşterilerimizin | Web tasarımcının kafasında şekillendirmiş olduğu çizimler gelecek talep doğrultusunda hem eskize yanısıtılarak çizilmekte, hem de gerçek dijital hali çizilerek bu kademe tamamlanmalıdır.
Çünkü insan kafasındaki şekillendirmelerin ham halini ortaya çıkarmazsa, hayallerinin üstüne de çıkamaz. Web arayüzü tasarımı için normal olarak sağlanacak genişlik 1920 px seviyesindedir. Arka plan da yine aynı şekilde 1920 px normlarında bir boyutlandırma yapılarak hazırlanır. Site içerikleri ve içerik konumlandırmalarının yapılacağı alan ise 1024 veya 1280 px şeklinde boyutlandırılır.

Bunu yapmamızın başlıca sebebi, ekran boyutlarının birbirinden farklı olsada, her bilgisayarda hazırlanan tasarımın aynı konumda çıkıyor olması, tasarımın her bilgisayara uyumlu şekilde görünüyor olması bir web tasarımcının kurallarından biridir. Çünkü birde bunun css tasarım entegrasyonu da var.

Tüm bu boyutlandırmalardan sonra özel web arayüz tasarımında nasıl renklendirme yapacaksanız, içeriklerinizi veya tasarım birimlerinizi nasıl konumlandıracaksanız, special style’ler oluşturarak nasıl bir yoğunlukta görsel oluşturmak istiyorsanız, istediğiniz herşeyi tasarım aracına yansıtarak ilerleyebilirsiniz. Bizler de özel web arayüz tasarımcıları olarak bu şekilde hareket ediyoruz ve böyle olunmasını da diğer tasarımcı arkadaşlara tavsiye ediyoruz.

Kurumsal Web Tasarım

yön icon, yön ikonu Bireysel | Kurumsal Web Tasarım » Arayüz Tasarım

Kurumsal Web Tasarım yaptırmak istiyorsanız, şuanda Türkiye’de hatta dünya üzerinde de bu gibi arayüz işlemleri için en fazla kullanılan bir çizim editörü olan adobe photoshop aracı ile yapılacak çizimlerde dış ve iç hatlar olmak üzere ince detaylarına kadar o çizime dikkat edilmesi gerekiyor.

Örneğin ince hatların belirlenmesinde cetvelin kullanılması gibi, yoğun ve seyrek tonların uygulanmasında çeşitli grafik araçlarının kullanılması gibi aktif etkenleri göz ardı edemezsiniz bir tasarımcı olarak.

Bireysel Web Tasarımlarında herzaman şahıs odaklı, ve kişisel markalaşmaya özgü şeyler düşünerek hareket etmek zorundasınız tasarımı yaparken. Çünkü arama motorlarında hedef kitleye iletilmesi gereken bilgiyle beraber, şahsın kendisine ait bir web platformu oluşturduğuna dair bir yansıtma yapılabilmesi gerekmektedir bu tür bireysel arayüz tasarımlarında.

Peki bireysel arayüz tasarımı genellikle kimler tercih eder, özel web tasarım sporcular | doktorlar | mühendisler | avukatlar | fotoğrafçılar | danışmanlar ve daha birçok kategoriden bireysel hizmet veren kişiler bu web sitelerini yaptırmaktadırlar. Bu zamanda bir insanın kimliğini en iyi ifade eden 2 şey vardır. Birincisi iş geçmişi yani referansları, diğeri de sahip olduğu web sitesidir. Çünkü bir web sitesi insanın imzasıdır bunu unutmamalısınız.

yön icon, yön ikonu Eticaret Sitesi Tasarımı » Arayüz Tasarımı

Kurumsal Web Tasarım en fazla talep gören hizmetlerden biridir. Hatta e-ticaret sitesi tasarımı ‘da benzer boyutta talep görmektedir. Hatta bir adım daha ötesine gidelim, istanbul web tasarım firmaları ‘nın en fazla yoğun talep gösterdikleri, Sektörel bazda gelişmeye açık ve startup şeklinde bir girişim elde ederek hizmet vermeyi amaçlayan kuruluşlar herzaman e-ticaret siteleri üzerinden satışlarını gerçekleştirmeyi amaç edinmektedirler.

Ürünü ön planda tutacak tasarımlar, ziyaretçilerin ve müşterilerin gözünde “evet bu alınabilir” dedirtebilecek görselliğe sahip web siteleri, herzaman kendi sektörlerinde başarıyı yakalamıştır. Türkiye’de web tasarım şirketlerinin veya web tasarım hizmeti sunduğunu söyleyen ajansların tercih etmekte olduğu platformların başında biz geliyoruz, bunu da sizlerle paylaşmak isteriz.

Eticaret Sitesi Tasarımı

Haber Sitesi Tasarımı

yön icon, yön ikonu Portal – Haber – Sosyal İçerik ve Blog Sitesi Tasarım

Genellikle yerel haber sitesi sahibi olmak isteyenlerin, hatta sosyal içeriğe sahip portal sitesi almayı amaç edinenlerin gösterdiği talep doğrultusunda bu tasarımlar yapılabilmektedir. Bölge bazlı son dakika bilgilerinin içerikte olduğunu, slide ve manşet olarak tasarımı yapılan bu web sitelerinin arayüz tasarımlarını profesyonel bir şekilde hazırlamaktayız.

ui design line

yön icon, yön ikonu Kullanıcı Deneyimi ( Ux / Uİ Tasarım )

Bu başlıktan da anlaşılacağı üzere kullanıcı deneyimi yani Ux kullanıcılara giriş yaptıkları web platformunda iyi bir deneyim yaşatmayı amaçlamaktır. Bunu faaliyete geçirirken birden fazla etkeni de düşünmek lazım. Grafik tasarım bunun ilk kuralıdır diyebiliriz. Ux tasarımı yapılacaksa bir web sitesi için, öncelikle bu konuda tüm ayrıntılara sahip olmalıdır. En azından bu konuda hakkında iyi bir araştırma yapmış olmalıdır. Çünkü ham düşünce üzerinden gidilirse başarısızlık ortaya çıkar.

Peki Ux tasarımda öne çıkan faktörler nelerdir bunları merak ediyormusunuz. Örneğin web siteye gelen ziyaretçiye, onu sıkmayacak anket sunulmasıi kullanıcı testlerinin yapılması, etkileşim tasarımı da bu faktöre bağlıdır. İnsan beyninin hangi görsellere nasıl tepki vereceğini bilmek bir Ux tasarımcısının başlıca görevidir. Ux tasarımcısı yalnızca web site içindeki faaliyetlerle sınırlı kalmamalıdır, ayrıca satış yapılıp teslim edilmiş bir ürünle alakalı feedbackler almayı amaç edinmelidir.

Kullanıcı Deneyimi ( Ux / Ui Tasarım )

Ui Tasarım, bir web platformunda yer alacak, menüler ve butonlar, web sitenin grid yapısı, sitenin logosundan genel olarak yapısal rengine kadar, kullanıcılara hitap edecek ve akılda kalacak şekillendirmelere kadar dikkat edilerek yapılması gereken bir tasarım türüdür. Biliyorsunuz son zamanlarda ürün pazarlamak için ortaya çıkan siteler oldukça profesyonel olmasının yanında, siteye giriş yapan kullanıcının sıkılmadan vakit geçirmesini sağlamak, istediği şeye kolay ulaşmasına yardımcı olan sitelerdir. Bunlar tamamen o web platformunun kendini ziyaretçi bazlı geliştirmesi ve ürününe – yayınına dair somut geridönüşler alabilmesinin temelini oluşturur.

Yönetim Panelli Site

yön icon, yön ikonu Özel Web Tasarım + Kontrol Panelli Web Sitesi

Web sitesinin yönetiminde aranan ilk husus, onun kolay şekilde yönetilebilmesidir. En azından bizler bu platformun bir çalışanı olarak böyle düşünüyoruz.

Çok fazla kod kullanmadan istediğimiz herşeyin yerini değiştirebileceğimiz, siteye göndereceğimiz komutlar için çok fazla uğraşmadan işlem yapacağımız web sitelerini, müşterilerimizin de kullanmasını, kendilerine özgü oluşturulmuş özel web tasarım sitenin, admin paneli de yine kendi istediklerine yönelik olması için çaba harcıyoruz.

Bu sayede müşterilerimiz web sitelerini kolaylıkla yönetebiliyor, ürün ve içeriklerini yönetim paneli ile ekleyebiliyorlar.

Bunların yanı sıra site genelini kapsayan değişiklikler yapabilmektedir. Sürekli üzerinde çalışarak güncellediğimiz kontrol paneli müşterilere her zaman güvenli ve hızlı olmayı vaat ediyor.

yön icon, yön ikonu Mobil Uyumlu (responsive) Tasarım

Günümüzün şüphesiz gerçeği, bilgisayarların önüne geçen bir durumdan bahsetmeliyiz. Eğer bir web sitesi responsive tasarıma sahip değilse, yani her cihaza uygun tasarımla yayınlanmıyorsa, o sitenin geri dönüş alma durumu çok zayıftır.

Genellikle mobil uyumu olmayan web siteleri, telefondan giriş yapıldığında çok saçma bir görselliğe sahip olarak karşımıza çıktığı için, ziyaretçiler genellikle bu sitelerden hemen çıkış yaparlar. Doğal olarak web site sahibini olumsuz etkiler. Bizler elimizdeki profesyonel web tasarım programlarıyla aradığınız mobil uyumlu responsive tasarımı gerçekleştiriyoruz.

mobil uyumlu web site tasarımı, özel web tasarım

Web Tasarım Konusunda Son Yazılanlar

[Toplam:10    Ortalama:4.9/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir