kurumsal-kimlik-tasarimi-bg

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik; Bir firmanın, kurumun, vakfın, derneğin ve buna benzer oluşumların şirket içerisinde ve şirket dışında dış görünüşünü, imajını temsil eden kavram, yani markanın kimliği. Diğer bir değişle, bir firmanın akılda kalıcı görselliği. Benzersiz Kurumsal Kimlik Tasarımı ile rakiplerinize üstünlük sağlayın.

Marka Kurumsal Kimlik Tasarımı

Logo Nedir ? Logo; Firmaların ve kuruluşların ve markalarının diğerlerinden ayırt edilmesini sağlayan görsel ve metinlerin çizimi sonucu oluşan görsel çalışmadır.

Bir şirketin kuruluşundan itibaren kendisini temsil eden, akıllarda yer edinen, tanınmasını ve hatırlanmasını sağlayan kurumsal kimliğidir. Kurumsal kimlik çalışmaları markanın tanınması, kimlik kazanması ve kendini tanıtması adına yapılan önemli çalışmalardır.

Marka Kurumsal kimlik tasarımı ile firmanızı ve markanızın imajını arttırabilir bir kimlik oluşturarak sektörel hedeflerinizin adımını atabilirsiniz.

Logo Tasarım Uzmanı, Kurumsal Kimlik Tasarımı

Logo ve Kurumsal Kimliğiniz İçin Özel Tasarımlarla Fark Edilin.

Logo, kartvizit gerek duyulduğunda ise isim çalışmaları ile markanızı temsil edecek kimlik çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Marka kimlik çalışmalarımız grafik uzmanlarımızca özel logo, kartvizit gibi aklınıza gelebilecek kimlik kazandıran özel tasarımlar ile markanızı temsil edecek çok özel çalışmalardan oluşmaktadır.

Logo Tasarım ‘a da değinmek gerekirse, çalışmalar yapılmadan önce firma’nın sektörünü, faliyetlerini iyi analiz edip analizler sonucu yapılacak çalışmalar çok daha etkili bir çalışma olacaktır.

Logo Tasarım Nedir ? Markalaşmada Logo’nun Önemi Nedir ? Blog yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarım Örnekleri

Marka Kimlik Çalışmalarımız İle Markanızı Oluşturun

Kurumsal kimlik sizin ve markanızın imajını yansıtan en önemli detaydır. Bu yönde yaptığımız bütün çalışmalar markanızı en iyi şekilde temsil edecek tasarımları ortaya çıkarmak ve bu tasarımları size sunmak için profesyonel ekibimiz tarafından sağlanmaktadır.

Fikirlerinizi de dikkate alan firmamız, yenilikçi ve modern tasarımlarını markanıza bürüyerek kimlik kazandıracak ve yaptığı çalışmalar ile markanız için en güçlü kimliği oluşturacaktır.

Logo, kartvizit, gibi aklınıza gelebilecek bütün hizmetleri profesyonel ekibimiz ile bizde bulabilirsiniz. Marka kimlik çalışmalarımız için firmamızı arayabilir ve kurumsal kimliğinizi oluşturmak için bize danışabilirsiniz.

Marka kimlik çalışmalarımızda renkler, çizgiler, tasarımlar hedeflediğiniz kimliğin size kazandırılmasında özel ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde sağlanmaktadır. Yenilikçi, modern ve web dünyasında ses getirecek kimliklerin kazanımında profesyonel çalışmaları ile sizlere destek sunan ekibimiz, yaptığı çalışmalarda markanızın gücünü yansıtacak tasarımları en iyi şekilde lanse etmektedir.

Tutarlı ve düzenli çalışmalarımız ile markanızı yansıtacak en iyi tasarımları oluşturacağımızdan emin olabilirsiniz.

Kurumsal kimlik çalışmalarımız için bizimle iletişime geçebilir ve bizden yardım isteyebilirsiniz. Gerekli gördüğünüzde renk ya da yazı tipi gibi isteklerinizi de belirterek kimliklerinize yön verebilir ve düşünceleriniz doğrultusunda bir kimlik oluşturabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışarak web tasarım alanında markanızı temsil edecek en iyi kimlikleri profesyonel ekibi ile sizlere sunmaya devam etmektedir.

Siz de profesyonel çalışmalarımız ile kurumsal kimlik tasarımlarından faydalanabilir ve markanızı yansıtacak kimliğinizi profesyonel ekibimize teslim ederek imajınızı arttırabilirsiniz.

Markanıza Doğru ve Etkili Kurumsal Kimlik Çalışmalarıyla Yön Vermek İçin Hemen İletişime Geçebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Konusunda Sık Sorulan Sorular

Kurumsal Kimlik Nedir ?

Belli bir ticari aşamaya gelmiş firmaların, vakıfların, devlet oluşumlarının ve kamu kuruluşlarının, davranışını ve imajını temsil eden kimliktir. Kurumsal kimlik tasarımı aynı zamanda, saydığımız bu oluşumların ne olduklarını belirler. Kurumsal firmaların belirli bir duruşu, kuralları ve prensipleri vardır.

Logo Tasarımı Nedir ? Neden Önemlidir ?

Firmaların kimliğini yansıtan grafiksel ve yazınsal tasarımlardır. Bir logo bir firma için oldukça önemlidir. Günümüzde firmanın tüm faaliyetlerini ve kimliğini aynı anda yansıtabilen logolar tercih edilmektedir. Mesela Ziraat Bankasının logosunu ele alalım. Logoda birbirine yaslanmış buğday başakları bereketi simgeler.

Başakların üstünde yer alan T.C yazısı, başaklarla bütünleşmiş ve milli değeri simgeler. Yani bankanın yerli sermaye olduğunu vurgular. En güzel tarafı ise buğday başaklarının Z ve B harflerini oluşturuyor olmasıdır.

Yani bir resim üzerinde bankanın tüm faaliyetlerini ve kuruluş amacını bir arada görebiliyoruz. İşte bu şekilde etkili bir logo tasarımı, insanların dikkatini çeker ve firmaya karşı ilgi duymasını sağlar.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Öncesi Neler Gereklidir ?

Kurumsal firmalara ait olan önemli bilgilerin, tasarım yapılmadan önce bilinmesi gereklidir. Firmanın eski logosu, marka ve firma hakkında bilgiler, firmanın hedeflerinin ne olduğu ve hangi kitleye hitap ettikleri gibi bilgiler analiz edildikten sonra kimlik tasarımı yapılır.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Hangi Yazılımları Kullanıyorsunuz ?

Kurumsal firmalara yönelik olan tasarımlarda, görsel tasarımlar ön plana çıkmaktadır. Bu yüzden; Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe In-Design, Adobe Acrobat DC ve Corel Draw gibi uygulamaları kullanıyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarım Fiyatlarını Nasıl Belirliyorsunuz ?

Tasarım fiyatlarımız, kurumsal firmalardan alacağımız bilgilere, kurumsal firmalarının tasarım isteklerine ve yapacağımız fiyatlara göre şekilleniyor. Detaylı bilgi için internet sitemizin iletişim bölümünden bilgi alabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımını Ne Kadar Sürede Yapıyorsunuz ?

Tahmini olarak 3 hafta gibi bir sürede çalışmalarınızı tamamlıyoruz. Ancak bu süre yapılacak olan çalışmaya göre uzayabiliyor. En fazla 30 gün gibi bir sürede kurumsal kimlik çalışmalarınızı hazır hale getiriyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarımını Baskıya Hazır Halde mi Teslim Ediyorsunuz?

Kurumsal kimlik tasarımlarınızı tamamladıktan sonra teste tabi tutuyoruz. Test aşaması tamamlandıktan sonra, baskıya hazır hale gelecek şekilde, sıkıştırılmış formatta WeTransfer ya da e-posta aracılığıyla sizlere teslim ediyoruz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Kimlik tasarımı yaparken akılda kalıcı bir isim ile işe başlanır. Görsel tasarımların da akılda kalıcı ve çarpıcı olması gerekir. Etkili ve çarpıcı sloganlarla kimlik tasarımına destek sağlanır. Logo kurumsal firmalar için oldukça önemlidir. Bu yüzden iyi bir logo tasarımının gerçekleştirilmesi gerekir.

Renklerinde insanlar üzerinde etkisi vardır. Hedef kitlenin etkilenebilecekleri renk seçimi yapılır. Rakip kurumların analizi yapılır ve tekrara düşmemek adına farklı tasarım çalışmaları yapılır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Neden Önemli ?

Kurumların ve markaların günümüz dünyasında fark edilmeleri, zorlu rekabet koşullarında önemlidir. İyi bir kimlik tasarımı ile fark edilebilmek ve hedefe ulaşabilmek daha kolay bir hale gelmektedir. Bu yüzden kalabalıklar arasında kaybolmamanın en iyi yollarından bir tanesi, etkili bir kurumsal kimlik tasarımı gerçekleştirmektir.

Kurumsal Kimlik Tasarımında Neden Barisdayak.com ?

Daha önce yapmış olduğumuz kurumsal kimlik çalışmalarında, birçok kurumsal firmayı ön plana çıkardık. Dijital dünyanın trendlerini ve karmaşık yollarını çok iyi biliyoruz. Etkili ve yaratıcı çalışmalarımızla bir adım önde olmanızı sağlıyoruz.

Bizler hakkında detaylı bilgileri, bizleri daha iyi anlatan müşterilerimizden öğrenebilirsiniz. Referanslar sayfasını ziyaret ederek, daha önce yapmış olduğumuz başarılı çalışmaları görebilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nelerden Oluşur ?

Kurumsal kimlik çalışmalarının en temel öğesi, logo tasarımıdır. Tüm görsel çalışmalar logo çalışmaları esas alınarak devam ettirilir. Bir firma için motto önemli bir kavramdır. Motto esasında etkili slogan anlamına gelir ve firmanın felsefesini anlatır. Marka, kurumsal firmaya ait lokomotif görevi görür.

Markanın bilinirliğini sağlamanın en iyi yolu, onu görünür kılmaktır. Bu yüzden etkili reklam çalışmalarının gerçekleştirilmesi gerekir. Firmada çalışanlarda, firmayı yansıtan niteliktedir. Bu yüzden iş kıyafetlerinin, firmanın felsefesine uygun olması gerekir.

Kurumsal firmaya yönelik yapılacak olan web sitesi çalışmaları da, firmanın internetteki yüzü olması nedeniyle önemlidir. Yukarıda saydığımız tüm bileşenler, kurumsal kimlik tasarımını kapsamaktadır.

İyi Hazırlanmış Marka Kimliğinin Faydaları Nelerdir ?

Kurumsal marka kimliği sürekli değişen bir yapıya sahip değildir. Bir defa yapıldıktan sonra, uzun bir süre insanların aklında kalacaktır. Bu yüzden iyi bir şekilde tasarlanması gereklidir. Marka kimliği nasıl hazırlanmışsa, insanların aklında öyle kalacaktır.

Özensiz ve iyi bir şekilde analiz edilmeden hazırlanan bir marka kimliği, insanların aklında kötü bir imaj yaratacaktır. İyi hazırlanmış bir marka kimliği ise firmaya potansiyel müşteriler kazandırır ve firmanın daha çok kazanmasına yardımcı olur.

Kurumsal Kimlik Çalışması Örnekleriniz Var mı ?

İnternet sayfamızın referanslar bölümünde yer alan örnek kurumsal kimlik çalışmalarını görebilir, yaptığımız çalışmalar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Mesafeler
engel değil !

Aklınızda bir proje mi var ? Size yardımcı olabilmemiz için hemen aşağıdaki forumu doldurun ve bize iletin.

Web Tasarım, Seo Teklif
1 Step 1

Whatsapp Destek İçin: Tıklayın

Whatsapp Destek İçin: Tıklayın

veya

Bize Yazın Biz Size Ulaşalım

(isteklerinizin sağlıklı değerlendirilebilmesi için ‘gerekli’ işaretli alanları eksiksiz doldurun.)

Sevgili Barış Dayak;

En kısa sürede cevabınızı bekliyorum.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

şu anda çevrimdışısınız