Kopya İçerik Tespiti Nasıl Yapılır?

kopya içerik sorgulama

kopya içerik nasıl tespit edilir


Kopya İçerik; Sahip olduğu internet adreslerine içerik girme konusunda yeterli vakti bulamayan, yetişemeyen kişiler genellikle yazı temini çeşitli platformlar üzerinden yapmaktadır.

Editör ve makale yazarlarına verilen siparişlerini doğrudan internet adreslerine giren birçok kişi, zaman içerisinde sitelerinin Google aramalarında gerilere doğru düştüğünü görürler.Bu durumun nedenini sonradan kopya içerik nedeni ile olduğunu görmeleri ile beraber bu konu üzerinden alınması gerkene önlemlerin ne olduğunu araştırmaya başlarlar.

Bu yazımız içerisinde sizlere satın aldığınız ya da kendi yazdığınız içerikleri kontrol edebilmeniz adına bazı servis önerilerinde bulunmaya çalışacağınız. Bu gibi durumların yaygınlaşmasından dolayı geliştirilen yazılımlar, içeriğin özgün ya da kopya olup olmadığını anlık olarak gösteriyor. Hatta kopya olarak alınan bölümünü hangi internet sitesinden alındığını, eklenen yazısı ile dahi görebilirsiniz.

Small Seo Tools – Plagiarism Checker

Dünyanın en başarılı kopya içerik tespiti yapan platformları arasında gösterilen Small Seo Tools – Plagiarism Checker, 1000 kelimeye kadar olan içeriklerin taramasını saniyeler içerisinde yaparak kullanıcılara bilgi vermektedir.

Kopya olarak tespit edilen bölümlerin hangi siteden, hangi yazıdan alındığını ayrıntılı bir şekilde göstermesinden dolayı birçok webmaster tarafından tercih ediliyor. Tamamen ücretsiz olan platform üzerinden gün içerisinde istediğiniz kadar makale özgünlük kontrolü yapabilirsiniz.

Copy Space (kopya içerik tespiti)

Hizmetlerinden ötürü dünya üzerindeki en iyi makale özgünlük kontrolü platformu olma unvanına sahip olan Copy Space, bu alanda oldukça büyük internet adresleri ile çalışıyor. İçerikleri cümle cümle taratan platform, kopya içerik durumunun gözden kaçmaması için elinden geleni yapıyor.

Altyapı çalışmalarına sürekli önem vermesinden dolayı Google güncellemelerine karşı gerekli çalışmayı da yapmaya çalışıyor. İçerik taramasını ister metin dosyası üzerinden isterseniz de URL bazlı olarak yapabilirsiniz. Oldukça gelişmiş bir yapıya sahip olmasından dolayı hizmetlerini tamamen ücretli olarak yapıyor.

Kopya Kontrol

Türk girişimciler tarafından geliştirilen kopya kontrol sitesi, copyspace gibi benzer bir çalışma mantığı ile hizmet vermektedir. İçerikleri cümle cümle taratmasından dolayı hata payına yer vermeyen bir sisteme sahiptir.

Yeni kayıt olan kullanıcılarına 5 denemelik kopya içerik tespit hakkı veren platform, devamında ücretli paketlerden alınmasını istemekte. Yerli girişimler ile çalışmak isterseniz bu platformu sizlere önerebiliriz.

Bir önceki yazımız Responsive Tasarım Nedir? Hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

2 Yorumlar

  • Merhaba, makalenizi okudum ve gerçekten yararlı bilgilendirici bir makale olmuş. Emeğinizden dolayı teşekkür ederim Barış bey.

  • Merhaba, bir şey sormak istiyorum. Bir makalede yazan bilgi gibi küçük bir alan başka sitede de olsa bu SEO’ya etki eder mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

şu anda çevrimdışısınız