Google Seo Uzmanı

Web Tasarım ve Seo Uzmanı > Google Seo Uzmanı

Seo Uzmanı; İnternette erişilebilir olmak arama motorlarında kendi konu ve anahtar kelimenizde belli sıralamaya sahip olmanız için gerekli iyi bir SEO Uzmanı.

Seo Uzmanı ile Çalışmak


Google Google Seo Uzmanı ; web sitelerini Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına ve ziyaretçilere göre en uygun hale getirip, arama motorlarında mümkün olan iyileştirme çalışmalarıdır. Analiz, değerlendirme, uygulama, takip, raporlama gibi bir çok süreçlerin sürdürülmesini sağlayan uzman kişiye Seo Uzmanı denilmektedir.

İyi bir GOOGLE SEO UZMANI ile çalışmak web sitelerinin geleceğini güven altına almak, kurumsal firmaların istediği potansiyele ulaşması adına çok önemlidir. Kurumsal Seo Uzmanı Olarak aynı zamanda Seo Danışmanlığı adı altında merak ettiklerinizi iletişim sayfasından yazabilirsiniz.

Seo Uzmanı

Seo Nedir ?

Seo ne demektir ? Seo; Search Engine Optimization kelimesinin kısaltılmış halidir. Arama motoru optimizasyonu olarak telaffuz edilmektedir. Arama motorlarının web sitelerini indexleyebilmeleri, inceleyebilmeleri ve sorgulama sonuçlarında en fazla yararlı bir site olup olunmadığını ölçebilmesi adına Seo Uzmanı tarafından uygulanan profesyonel bir tekniktir. Sitenizin Google ve diğer arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için SEO çalışmaları yapmak gerekmektedir. Siteniz ne kadar kaliteli ve içeriğiniz ne kadar zengin olursa olsun; eğer ki seo çalışmalarını doğru şekilde yapmazsanız karşılığını yeterince alamazsınız. Google Seo Uzmanı tarafından yapılan bu çalışmalar çok dikkat ve sabır gerektirmektedir.

Sem Nedir ?

Sem ne demekdir ? Sem; Türkçesi “arama motoru pazarlaması” olan Search Engine Marketing kelimelerinin ilk harflerinin yanyana getirilmesi ile meydana gelmiş dijital pazarlama metriklerinden biridir. Ciddi bir pazarlama stratejisi için Sem kullanmak akıllıca bir çalışma olacaktır. Sem ile reklam, metin ve görselleri hazırlanarak internette reklamlar yayınlanabilir. Bu çalışmalar bir çok müşteri kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Google Seo Uzmanı Hangi Durumlarda Gereklidir?

Web site Ziyaretçi Sayınızdan veya Online müşteri sayınızdan memnun değilseniz ve reklam harcamalarına büyük bütçe ayırmak istemiyorsanız gerekli olan tek şey SEO‘dur. Çünkü arama motoru optimizasyonu reklama para harcamadan organik arama sonuçlarından ziyaretçi çekmenin en avantajlı yoludur.

SEO’nun hedefi web sitelerini google, yandex, yahoo gibi arama motorlarında üst sıralara ulaştırmasıdır. Bu süreçte Seo Uzmanı tarafından Site İçi Seo ve Site Dışı Seo çalışmaları yapılmaktadır.. Seo çalışması hedefine ulaştığı zamanda da site içerisindeki hizmet türleri, satışlar ve diğer detaylar google arama sorgulamalarında daha fazla görünürlülüğe sahip olur doğal olarak. Ne kadar fazla görünür olursanız okadar fazla geridönüş alırsınız.

SEO’nun Avantajları ve Faydaları Nelerdir ?

Seo ile arama motorlarının siteyi daha rahat anlaması sağlanır.

Seo çalışmaları ile yüksek rekabetli sektörlerde rakiplerinizden bir adım önde olarak daha fazla organik ziyaretçi elde edilir.

Arama motorlarında çeşitli arama sonuçlarında web sayfalarının görünürlük yüzdesi arttırılarak kullanıcıların web siteyi daha kolay bulması sağlanır.

Özellikle E-commerce veya diğer tabirle e-ticaret sitelerindeki ürünlerin satış oranlarında yükselme meydana gelir. Çünkü sorgulama sonuçlarında sahibi olduğunuz web sitesine ait sayfalar ön planda oldukça, insanların göstereceği talep de o denli fazla olacaktır.

Seo Uzmanı tarafından rakiplerinizin potansiyel reklam hacimlerini analiz ederek, SEO çalışmalarında alakalı teknik çalışmalar yapıldığında zaman içerisinde sizin de web siteniz Arama Motoru Optimizasyonu sayesinde belli bir reklam hacmine sahip olacaktır. Bunu biraz detaylandıracak olursak rakiplerinizin maddi anlamda yoğun bir ödeme yaparak aldığı ziyaretçi kitlesini siz doğal sorgulama ile alırsınız.

Seo Rakip Analizi

Kurumsal Seo Uzmanı ile Google’da Sıralarda Çıkmak

Eğer bir web sitesi hedeflenen anahtar kelimeleri üzerinden rakiplerinden daha üst sıralarda çıkıyorsa, o sitenin ziyaretçi kitlesi de fazla olur. Hitap ettiği kitle ve geri dönüş almak istediği kullanıcılarının sayısı da fazla olur. Sıralamalar ve kaliteli içeriklerin oluşturulması yerel ve genel anlamda kullanıcıların size en kolay yoldan ulaşması demek, popülaritenizi artırmakla beraber google botları tarafından daha sık ziyaret edilmenizi ve önerilen sorgulama sonuçlarında yer almanızı sağlayacaktır.

Seo Çalışmaları için Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

Türkiyede Premium SEO yazılımları şuanda aktif değildir o yüzden dünyaca ünlü SEO Tools‘larını kullanmak herkes için en basit yöntemdir. Bu tools’ları kullanmanın asıl hedefi hem çalışma yapılacak siteyi hem de rakip siteleri karşılaştırarak hangi potansiyel ve değerlere sahip olduğunu öğrenmek teknik detay çalışmaları ona göre şekillendirmeye yarıyor. Biz SEO Uzmanları genellikle SemRushMajesticMozAlexa ve son olarak Ahref gibi premium SEO Araçlarını tercih edebilmekteyiz.

Bizler SEO Uzmanı olarak bu araçların ne kadar fazla profesyonel şekilde kullanılırsa, o kadar çok fayda getireceğini bildiğimiz için, müştelerimizin web sitelerini ziyaret ettiğimizde ilk olarak bu seo araçlarımızla inceleyerek gözlem yapmaktayız.

Seo Hizmetleri ile Google'da Yükselmek

Seo Hizmetleri ve Süreçleri

Seo hizmeti profesyonel bir düzlemde ele alındığında müşterilerin potansiyel anlamda bir beklentisi olunduğunun bilincine varılarak düzenli olarak SEO Raporu gönderilmelidir. Çünkü web site sahibinin yapılan kademeli işlemlerden haberi olmazsa iletişim uyumsuzlukları yaşanmaya başlayacaktır. Doğal olarak her çalışma yaptıran aldığı seo hizmetlerinin karşılığı olarak On page seo ve Off page seo işlemleri ile ilgili grafiksel veya Text halinde hizmet faaliyetlerinden haberder olmalıdır.

Profesyonel olarak web site analizi ve rakip analizlerinin sağlanmasıyla beraber yapılacak çalışmalar karşı tarafa aktarılmalıdır. Anlaşma süreci Seo Uzmanı müşterinin kabulüne göre sözleşmeli veya sözel anlamda yapılmalıdır.

Çalışmaya başlanan süreç içerisinde Bizler rakiplerinizin geçmişte ve şuanda güncel olarak hangi çalışmalar yaptığını sorgulayarak SEO Hizmeti vermeye başlamaktayız. Çünkü ilk sıralardaki rakipler hangi adımları atarak şimdiki pozisyonlarını korudular yada yükseldiler bu teknik analizle beraber yapılacakları plana dökerek Seo Hizmet Sürecini SEO uzmanı olarak böyle yönetmekteyiz.

Teknik Seo Nedir? Nasıl Yapılır ?

Teknik seo çalışması web sitenin data altyapısını iyi şekilde inceleyip, konuyla ilgili gerekli doneleri elde ederek belli bir yazılım bilgisi ışığında planlanarak Google Seo Uzmanı tarafından yapılan çalışma türüdür. Bu çalışmalar genellikle web hostingin ve web site scriptin kurulumu gibi daha birçok etkeni içinde barındırmaktadır.

Teknik SEO genel olarak dijital medya çalışması statüsüne girdiği için aynı kategorilerdeki web siteleri üzerinden hareket edilerek backlink alım işlemleriyle süreç yönetilir.

Görsel Optimizasyonu Nasıl Yapılır ?

Görsel optimizasyon web site içerisinde yer alan resimlerin gerek kalitesi, gerek isim başlıkları, gerekse de uzantıları üzerinden yapılan değişimlerdir. Siteyi yoran, yavaşlatan görseller SEO kuralları gereği diskalifiye edilip yine aynı kalitede fakat sıkıştırılmış boyutluktaki resimlerin kullanılması gerekmektedir. Görsel optimizasyonda resimlere verilen isimlerin hizmetlerle veya sitenin kategorisiyle, anahtar kelimesiyle eşdeğer anlamlar taşımaktadır. Hatta konu başlıkları üzerinden yön izlenebilir.

Page Speed Değeri Arttırma

Türkçesi sayfa hızı anlamına gelmektedir. Eğer web sitenizin arama motorlarında görünüm – açılış hızı nekadar kaliteli ve hızlı niteliklere sahip olursa, google’dan alacağınız puan okadar yüksek olur. Bunun ödülü olarak da sıralamalarınıza etki edeceğini bilmeniz gerekir. Genellikle web site hızını test etmek için çeşitli araçlar programlanmıştır. Ancak bunların içinde en iyisi olan Google Pagespeed üzerinden hareket etmenizi öneririz.

Peki ben nasıl sayfa hızı değeri mi artırabilirim gibi bir soru varsa aklınızda, web sitenizi yavaşlatan, ağır açılmasını sağlayan gerek görsel, gerekse de tasarım olarak hatalı etkenleri, yoğun bir trafik alanı kaplayan, gereksiz herşeyden web sitenizi arındırmanızı öneriyoruz.

Buradan page speed hızınızı test edebilirsiniz. https://developers.google.com/speed/

Mobil Uyumluluk Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Bugün internet kullanıcılarının çoğu oran bazında %50si mobil telefonlar, tabletler üzerinden internete giriş sağlamakta ve işlemlerinin çoğunu burası üzerinden yapmaktadır. O yüzden web sitenizi nekadar çok mobil telefonlara veya diğer cihazlara uygun hale getirirseniz, web ziyaretçi oranınız, kullanıcı oranınız o denli yükselecektir. Eğer web sitenizin mobil uyumluluk kontrolünü test etmek isterseniz https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr web adresi üzerinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ssl Sertifikası Nedir? Neden Kullanılır ?

Ziyaretçilerin güvenliğini koruma amacıyla kullanılan bir sertifikadır. Google SSL Sertifikasına sahip web platformlarının kullanıcı güvenliğini sağladığı gerekçesiyle daha üst sıralarda listeleneceğini resmi olarak açıklamıştır. Bugün ssl sertifikası sahibi olmak google gözünde kesin olarak pozitif değer sağlamaktadır.

Tekrarlanan Kopya İçerikler ( duplicate content ) Nedir ?

Web site içerisinde kullanılan içeriklerin, daha önceden yayınlanmamış ve kullanılmamış olması gerekir. Her web sitesi ziyaretçisine faydalı olmayı amaçlaması gerekir. Bu yüzden özgün içerik üretilmesi lazım. Alıntı dahi yapıyor olsanız ziyaretçiye faydalı içerik sunmak zorundasınız. Alıntı yaptığınız, kaynak gösterdiğiniz siteden daha iyi ve daha faydalı bilgi içeriği daha yüksek sayfalar oluşturmanız gerekmektedir.

Kırık 404 Sayfaların 301 Yönlendirilmesi

Açılmayan sayfaların otomatik olarak anasayfaya yönlenmesi anlamına gelir. Site içerisinde kullanıcıların yanlış yönlendirilmemesi adına herhangi bir arama sayfasına veya anasayfaya yönlendirilmesi daha faydalıdır ve ziyaretçinin web sitesi içerisindeki gezintisini devam ettirebilir. Gitmek istediği başka herhangi bir sayfa varsa site içerisinde turlamaya devam eder. Ancak kırık bir linke tıklayarak, ulaşılamayan bir sayfaya erişirse ziyaretçi siteden hemen çıkacak ve rakip sitelerde aradığını bulmaya çalışacaktır. Hemen çıkma oranını düşürmek için ve hem arama motoru hemde ziyaretçiye daha kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için kırık link yönlendirmeleri çok önemlidir.

Seo Uzmanı Kimdir. Seo Uzmanı Ne İş Yapar

Site İçi (One Page ) Seo Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Site İçi Seo: Web sitenin içerisindeki görsel veya içerik düzeni, sayfa yönlendirmeleri, başlık ve açıklamaları, belirlenecek keyword ve site düzeni, arama motorlarında görünürlülüğü artıracak her teknik detayın düzenlenmesi SİTE İÇİ SEO anlamına gelir.

Başlık ve Açıklama Kullanımı

Web sitenin kendi kategorisinde sesini duyurabilmesi, verdiği hizmet kategorisi veya sektörüyle alakalı güncel ve en çok kullanılan kelimelerin alınarak başlık ve açıklamalarda kullanılması her site sahibinin yapması gerekenler arasındaki bir unsurdur. Bu kuralı görmezden gelirseniz emin olun google ve diğer arama motorları da sizi görmezden gelecektir.

H Etiketlerinin Kullanımı

Biz SEO Uzmanları olarak H1 etiketlerinin mutlaka kullanılması gerektiğini söylemek istiyoruz. Bu etiketler bir sıra düzeni içerisinde olmalıdır. H etiketlerinin kullanımında hiyerarşik düzen bozulmaması gerekmektedir. Örnek verilecek olursa h3 etiketinden sonra h5 etiketini kullanmamalısınız. H1 etiketiyle oluşturduğunuz kelimeleri, diğer sayfaların h1 etiketleri için de kullanmamanızı şiddetle öneriyoruz. Bir page içerisinde;

1 adet h1, 4 adet h2 ve h3, 6 adet h4 – h5 kullanılabilir.

Ancak siz daima bu etiketleri özet şekilde minimalize ederek kullandığınız sürece, google ürün veya içerik tanımlamalarınızı daha kolay netlikte anlayacaktır.

Link İnşa Süreçleri

Bu tanım sektörde genellikle SEO’ya yeni başlayanlara link kurulumu anlatırken kullanılır. Web sitenizin içerisinde ve dışardaki geribağlantıların uyum içerisinde olması gerekiyor. Gerek menü uzantıları, gerekse de site içerisinde yapılan yönlendirme Url – Link yapılarının olması gerekiyor. Bir web ziyaretçisi nekadar fazla sitenizi gezerse Google sizin web sitenizi o derecede faydalı bulur. Bunu üstteki bazı başlıklarımızda da belirttik farkındaysanız. Link inşaaları yayınlanan içerikler veya belirlenen kategorilerde web sitesinin kendi kulvarında yer etmesi amacıyla yapılır.

Buradaki maksat herzaman ana siteye yönlendirme yapmak ve onu beslemektir. Şöyle örneklendirecek olursak farklı kuracağınız web siteleriniz üzerinden de ana sitenizi besleyebilir ve yönlendirmelerinizle elinizdeki aktif sitenizin değerini artırabilirsiniz.

Unutmayın, kollar beyin tarafından idare edilir ve vücudunuzdaki herşey beyine gider, beyinden gelir..İşte Link inşaa süreci de aynı şekilde böyledir.

İçerik Metni / Kod Oranı

Web sitenin arama motorlarında yer bulabilmesi için kalite bir içeriğe sahip olması gerekiyor. Bu içerik düzenlerinin oluşturulması, içerisinde anahtar kelimelerin kullanım oranları, konuların başlık ve altbaşlıkların belirlenmesi, gramer yapılarına uyumu önemli unsurlardır.

Web platformunuzun ana iskeletini oluşturan bu öğeler şöyle de olabilir. Url uzantılarının minimum değerde kullanılması önemlidir. Google en kısa ve en özet Url yapısını çok sevdiği için örneğin SEO konusunda bir yapacaksanız her konu için ayrı bir başlık oluşturmak yerine bu konuları SEO uzantılı konu bölümünde yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Site Dışı ( Off Page ) Seo Nedir?  Nasıl Yapılır ?

Site Dışı SEO: Bir web sitenin anahtar kelimelerine verilen geribağlantılarını yani backlinklerini aynı – benzer kategorilerdeki web sitelerinde paylaştırma, çoğaltma olarak algılanabilir. Bu haber sitesinde yayınlanmış bir haber içerisinde olabilir veya profil üzerinden paylaşılan normal bir url uzantısı ile de yapılabilir.

Site Dışı SEO, domain ve sayfa değerinin görünürlülüğünü değerini artırmak amacıyla yapıldığı için rakiplerin backlink geçmişini sorgulanarak veya sorgulama sonuçlarının üzerinden web sitelerin link geçmişlerini analiz ederek bu işlemler yapılabilir.

Sosyal Medya Çalışmaları Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya yönetimi özellikle eticaret veya kurumsal anlamda hizmet sağlayan işletmeler için vazgeçilmez ve eşibulunmaz bir platformdur. Sosyal medya algoritması üzerinden yayınlanacak reklamların kategorisi ve seçilecek kelimeler, sizi müşterilerinize veya kullanıcılarınıza ziyaretçilerinize aynı oranda yaklaştıran sihirli anahtarlardır. Bizler Sosyal Medya Çalışmaları ile kendi kategorinizde ve kendi hedef kitlenize sesinizi en kaliteli şekilde duyurmanızı sağlayan SEO Uzmanları olarak bu konuya önem göstermenizi öneriyoruz.

Nofollow Backlinkler - Dofollow Backlinkler Nedir ?

Web sitesinin dış geribağlantılarını alırken bir linkin google gözünde Referanslı mı yoksa referanssız mı olduğunu gözden kaçırmamak gerekiyor.

Nofollow backlink: Backlink çıkışı yapılacak web sitesinin, kendi sitesi üzerinden çıkılan linklere referans olmaması anlamına gelir.

Dofollow backlink: Yapılan link çıkışlarının referans olunduğu anlamına gelen önemli link yapılarıdır.

Bu tanımlar üzerinden gidildiğinde sizler için en faydalısı dengeleme açısından Dofollow backlinklerdir.

Özgün ve Doğal Backlinkler

Spam puanı en düşük ve google nezlinde DA – PA değerleri oldukça fazla olan web siteleri üzerinden backlink almak sıralamanıza etki edecek unsurlardan biridir. Eğer web sitenizi temsil eden dinamik web sitelerini kullanırsanız, aynı kelimelere aynı linkleri sürekli vermeden yani spam yapmadan zamana yayarak backlink alımı gerçekleştirilirse sitenizin rakipleri ile olan rekabet hızında yükselmeler olacaktır. Bizler süreci de aynı şekilde profesyonel olarak idame ettirmekteyiz.

SEO Konusunda Son Yazılanlar

[Toplam:47    Ortalama:4.8/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir