Sektör ayrımı olmadan artık tüm işletmelerin reklam gereksinimine ihtiyaç duyduğunu görüyoruz. Bölgesel olmaktan çıkmak, marka tanınırlığı oluşturmak isteyen işletmeler, bütçeleri doğrultusunda Google tarafından sunulan reklam birimlerinden destek almaya çalışmakta. İçerisinde birçok alternatif seçenekler bulunan Google Adwords içerisinde Gmail Reklamı ile son zamanlarda birçok kişinin yükselişler kazandığını söyleyebiliriz.

Dünya üzerinde her saniye yüz binlerce mail trafiğinin döndüğünü düşünürsek bu alandan alınacak verimin oldukça üst düzey olacağını söyleyebiliriz. Kullanıcıların mailleri içerisinde en üst bölümde yer alan sponsorlu mail gönderimleri, “Tanıtımlar” kısmında yer alsa da birçok kişinin dikkatini çekebiliyor.

Kullanıcılar, gelen bu mail içeriğini görmek istediğinde reklam veren tarafından hazırlanan görsel, video, form ya da metin ile karşılaşabileceği gibi doğrudan internet adresine de yönlendirilebiliyor.

Gmail Reklamı ile Doğru Hedef Kitleye Ulaşma

En çok kullanılan mail hizmeti Gmail için kullanılan Gmail Reklamı verme konusunda birçok kişi deneme yanılma yolunu tercih etmektedir. Doğru bütçe ile doğru hedef kitleye ulaşmak istiyorsanız öncelikle vereceğiniz reklamın işletmenize uygun anahtar kelimeler üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Bununla beraber sizlerden daha önce hizmet ya da ürün almış kişilere yeni ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi vermek amacı ile de Gmail Reklamı kullanabilirsiniz. Bu etkenler, satışlarınızı artırabileceği gibi markanızın da sektör içerisinde oturmasını sağlayacaktır.

Gmail Reklamı sadece anahtar kelime ya da rastgele olarak verilmediğini bilmeniz gerekiyor. Eğer elinizde özel bir gmail e-posta adres listesi var ise sadece listenize özel bir reklam kampanyası da oluşturabilirsiniz.

Bireysel olarak toplu mail göndermek istediğinizde genel olarak gönderdiğiniz mailler kullanıcıların spam klasörüne düşeceği için çok fazla dikkat çekmeyecektir. Gmail Reklamı ile gönderilecek bir e-posta kullanıcıların tanıtımlar bölümünde daima en üst sırada yer alacaktır.

Gmail Reklamı hazırlarken sadece bünyenizde yer alan hizmetlere de yer vermek tam verim almamanıza neden olabilir. Bağlı bulunduğunuz sektöre en yakın ürün ve hizmet arayan kişilere uygun olacak şekilde de reklam vermeniz durumunda oldukça geniş bir kitle üzerinde etki oluşturabilirsiniz.

İlk etapta düşük bütçeli reklamlar ile anahtar kelime denemelerinde bulunabilirsiniz. Reklam konusunda yaşayacağınız sorunlar karşısında reklam uzmanlarına danışarak en verimli anahtar kelime ve reklam türü seçimi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret SEO Çalışması Nasıl Yapılır? Yazısını okuyabilirsiniz.

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

2 Yorumlar

  • Barış bey’le uzun süredir çalışıyoruz. Sitelerimize ait bütün SEO ve reklam çalışmalarıyla kendisi ilgileniyor. Her türlü aydınlatıcı bilgiyi bizimle paylaşıyor ve çok olumlu dönüşler alıyoruz kendisine teşekkür ediyorum.

  • Bugüne kadar bir çok reklam çalışması yaptık ancak Gmail reklamı yapmak aklımıza hiç gelmemişti. Deneyelim bakalım bir içeriğiniz gayet güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir