En İyi Web Tasarım için en yeni teknolojiler kullanılarak hangi özelliklere sahip olması gerektiğini maddeler halinde ele aldık.

Günümüz dünyasında Firmaların en çok ihtiyaç duydukları konular arasında profesyonel web sitesi tasarımı gelmektedir.

Bir web sitesi bir işletmenin büyümesini arttırabilecek veya küçültebilecek potansiyele sahiptir. İyi kurgulanmış ve profesyonel anlamda özenli yapılan bir web sitesi etkileşimi arttıracak ve yeni müşteriler kazanmakta çok etkili olacaktır.

Bir web sitesi en iyi tasarıma sahip ve profesyonel bir görünüme sahip olması için gerekliliklerden bahsedeceğiz.

Web Sitenin Net ve Anlaşılır Olması

Web sitenizde kullanıcıları ve ziyaretçileri yönetmek sizin elinizde. Daha çok satış yapmak, daha çok iletişime geçilmesini sağlamak, bilgi vermek gibi ziyaretçilerin nasıl etkileşimde bulunması gerektiğini tespit edip o çizgide tasarımın yapılması çok daha etkili olacaktır.

Doğru bir site haritası oluşturulması, sade bir görünüm, doğru hedefin doğru renk ve tasarımlarla hazırlanması yarar sağlayacaktır.

En İyi Web Tasarım İçin Kullanıcı Deneyimi Vazgeçilmez

Kullanıcı deneyimi (UI-UX Tasarım) bir ürün veya bir hizmetin kullanıcıya anlamlı bir deneyim sunulmasını hedefler. Kullanıcı Deneyimi iyi bir kullanıcı analizi, Görsel tasarım, yazılım, psikoloji gibi birçok unsurdan yararlanılır.

Bu yazımızda anlatılan birçok konu kullanıcı deneyimini kapsamaktadır. Günümüzde önemi gittikçe artmaktadır. İyi bir kullanıcı deneyimine sahip bir web sitesi satışları ve etkileşimi önemli derecede arttırmaktadır.

Hızlı ve Güvenli Olması

Bir web siteniz çok iyi bir tasarıma sahip olabilir ancak hız ve güvenlik konusunda sorunları var ise avantaj dezavantaja dönüşebilir.

Ziyaretçiler web sitesinde kolayca gezinmeyi istedikleri bilgilere kolayca ulaşmayı isterler. Sayfalar arasında geçişlerin ve ilk açılış sürelerinin uzun olduğu web sitelerinden ziyaretçiler kısa sürede siteyi terk eder ve hemen çıkma oranının yükselmesini sağlar. Bu sayede web sitenin sıralamalarda düşmesine kadar dezavantajları vardır.

Bir web sitenin Güvenlik açıklarının olması siteyi saldırılara karşı müsait bir konuma getirir. Saldırı alan web siteleri Google sıralamalarında düşüşlere sebep olurken ziyaretçileri farklı web sitelerine yönlendirerek kandırma girişiminde bulunurlar. Bu da firmanıza olan güveni ciddi derecede sarsacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Özel Web Tasarım Hizmetleri

Kaliteli ve Özgün İçerikler

Kaliteli ve özgün içeriklerle zenginleştirilmiş bir web sitesi size sorulan soruların azalmasına, Google sıralamalarında yükselmelere ve ziyaretçilerin web sitenizde daha fazla zaman geçirmesine kadar birçok avantajı vardır. Bu sebepten içeriklerinize özen göstermeniz büyük fayda sağlayacaktır.

Doğru Kurgulanmış Arama Motoru Optimizasyonu

Firmalar arasında rekabetin yüksek olması sebebiyle Arama Motoru Optimizasyonunun önemi ciddi derecede artmıştır. Arama Motoru Optimizasyonu bakımından eksik ve yanlış kurgulanmış bir web sitesi rekabetten ciddi derecede etkilenecektir. Google güncellemelerine bağlı kalarak Arama Motoru Optimizasyonu yapılması fazlasıyla avantaj sağlayacaktır.

Özel Tasarımlı Web Sitesi Oluşturmak

Web sitesi birçok farklı şekilde yapılabilir. Ücretsiz web sitesi yapılan kaynaklar, şablonlar veya özel tasarım şeklinde birçok seçenek mevcuttur. Ücretsiz web sitesi kaynaklarında size verilen çizgiler ve doğrultular içerisinde bir web sitesi yapabilirsiniz. Geliştirmeye müsait değildir.

Hazır şablonlar ile yapılan bir web sitesi ise firmanızı doğru yansıtmaktan epey uzak olacaktır. Aynı tasarıma sahip ve yine şablona bağlı kalarak özensiz bir web sitesi halini alacaktır. İşletmenizin kalitesi ve güvenirliliği açısından şüpheye düşürebilmektedir.

Özel web tasarım işletmenin kendine özgü, kurumsal kimliğini kullanarak yapılan bir çalışmadır. Özel olarak yapılan web site tasarımlarında çok daha özgür ve kaliteli çalışmalar yapılmakla beraber zaman içerisinde geliştirmeye de oldukça müsaittir.

Altyapı Php Yönetim Panelli veya WordPress farketmeksizin özel tasarım bir web sitesi ziyaretçilerde güvenli bir imaj sağlamasının yanında özgün kodlar ile de Google tarafından çok daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir