En İyi Web Tasarım Programları; Dijitalleşen dünyanın en iyi gelir kaynağı artık şüphesiz ki web siteleri ve buna bağlı gelişen reklam faaliyetleridir.

Web tasarım ve grafik tasarım işi ile uğraşan kişilerin her gün gelişen teknolojiye ayak uydurmaları ve yeni tasarımlara yelken açmaları için desteklenen programları gözden geçirelim.

Özel WordPress Web Tasarım

İşletmenize Özel Web Tasarım Projeleri İçin İletişime Geçebilir veya detaylı bilgi alabilirsiniz.

This form does not exist

Web Tasarım Programları ve Yazılımları Hangileri ?

Web tasarımcıların ve genel kullanıcıların tavsiye ettikleri, işlerinde kolaylık sağladığı en iyi web tasarım programları hangileri, özellikleri ve avantajları neler sorusuna yanıt verelim.

1-Adobe Illustrator CC »

adobe illustrator vektörel tasarım programı ile web arayüz tasarımı yapılmaktadır.

En iyi web tasarım programları kategorisinde Adobe tarafından geliştirilen bu araç vektörel grafik düzenleyicisi olarak tanımlanabilir. Sektörde en sık kullanılan ve tercih edilen vektörel çizim programı olmakla birlikte Adobe’nin en önemli grafik yazılımlarından biridir. Adobe Illusturator ile yapabilecekleriniz sınırsızdır, bunlardan bazıları ise web arayüz tasarımı, logo, kartvizit, katalog tasarımı, karikatür çalışmaları diyebiliriz. Photoshop ile benzerlik taşısa da Illusturator vektör tabanlı oluşundan grafik çalışmalar daha sonraları boyutlandırılabilir veya şekillendirilebilir. Bu durumda avantaj olarak tasarımcıların işini kolaylaştırmaktadır.

2-Adobe Photoshop CC »

Adobe photoshop ile web arayüz tasarım yapılmaktadır.

Önceleri sadece fotoğrafçıların kullandığı bir program olsa da günümüzde tasarımcılar tarafından vazgeçilmez bir hayal desteği olmuş durumdadır. PSD ve AI bir arada kullanıldığın da ortaya mükemmel tasarımların çıkacağı şüphesizdir. Yıllardır kalitesini ve bağımlılığını koruyan Adobe Photoshop web tasarımcıların en önemli çizim kaynağı olmaya devam ediyor.

3-Adobe Dreamweaver CC »

Adobe dreamweaver kodlama ve geliştirme programıdır.

Uzun yıllardır hayatımızda olan Adobe Dreamweaver ekstra bir seçeneğinin olmamasının grurunu yaşamakta. Yani Adobe sayesinde CSS, SCSS, PHP, ASP, ASP.NET, JavaScript gibi kodları yazmak için uyarlanmış en kaliteli programdır. Ayrıca Bootstrap ve Jquery eklenti ve desteği ile de mobil tasarımların uyumluluğu göz önünde bulundurulan en gelişmiş program. Özel alt yapılı web sitelerinin vazgeçilmez yardımcısı Adobe Dreamweaver en iyi web tasarım programları ‘nın vazgeçilmezi diyebiliriz.

4-Adobe Fireworks »

Adobe fireworks web tasarım ve mobil uygulama tasarım programı.

Web tasarımcıların en sık kullandığı programlardan biridir Adobe Fireworks. Öğrenimi basit, CS6 ile vektörel neslerin CSS kodlarına entegrasyonu ile neredeyse sadece web tasarımcılar için hazırlanan bir program diyebiliriz. Photoshop ve Illustrator kadar yetenekleri geliştirilmemiş olsa da yine de web tasarımcıların kullandığı en iyi programlar arasında yerini almaktadır.

5-NotePad++ »

Notepad++ web tasarımcıların kullandığı kod yazma ve düzenleme programıdır.

Kullanışlılığı ve ücretsiz oluşu ile hemen hemen herkesin bilgisayarında bulunan Windows programı olan NotPad++, açık kaynak kodu ve Txt uzantılı dosya görüntülemesi veya CSS, HTML gibi kodların yazılması açısından oldukça verimlidir. Oldukça çok dil arayüzüne sahipliliği ve portable oluşu da yazılımcılar dâhil, birçok programcının da NotPad++ kullanmasını sağlamıştır.

6-Sublime Text »

Sublime Text Kod Editör Programı
Gelişmiş Editör Programı

Sublime text gelişmiş kod yazma ve düzenleme programıdır.

Web tasarım programları arasında kodlama sırasında kullandığımız Sublime Text bir kod editörüdür. Yeni kod yazma ve binlerce kod arasından kolaylıkla düzenlemeler yapmayı kolaylaştıran pratik ve kullanışlı bir program. Sublime Text‘te bulunan birçok eklenti hem kod yazmayı zevkli hale getirebilir hem de daha kolay kod yazabilirsiniz.

Diğer En İyi Web Tasarım Programları

  • Brackets( Ücretsiz, Açık Kaynaklı Kod Editörü )
  • Visual Studio( Uygulama Geliştirme Yazılımı )
  • Adobe Animate CC( Vektörel Animasyon Yazılımı )
  • Google Web Designer (Google tarafından geliştirilen basit kullanıcı arayüzü ile web sitesi yapmaya yarayan bir programdır )

Benzer yazımız;  En iyi 10 Ücretsiz Seo Araçları (Webmaster Araçları)

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir