SORU SOR
TEKLİF AL
 
Barış Dayak > Blog  > En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları
en iyi sosyal medya araçları

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları

Sosyal medya’nın günümüzde popüler hale gelmesi ile sosyal medya yönetim araçları ‘nın da popülerliğini ve kullanımını artırdı.

Sosyal medya, başta küçük ve orta işletmeler olmak üzere şirketlerin marka değerlerini artırmak için kullanabilecekleri en iyi yerlerden birisidir. Kurumsal olarak açılan sosyal medya hesapları üzerinden reklam ve organizasyon etkinliklerinde bulunan şirketler, pazar paylarını artırabildiği gibi merkezleri olmayan bölgelerden de satışlar yapabilmelerini sağlar. Sosyal medya yönetimi konusunda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız bu konu üzerine tasarlanmış araçlar isteklerinizi tam olarak karşılayabiliyor. Bu yazımız içerisinde bireysel ve kurumsal kişiler tarafından kullanılabilecek en iyi sosyal medya yönetim araçları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Hootsuite

sosyal medya yönetim aracı hootsuite

Dünya üzerindeki en iyi sosyal medya yönetim araçları arasında ilk sırada yer alan Hootsuite, 1000’den fazla şirket ve 15 milyondan fazla bireysel kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Herhangi bir sosyal medya ağı üzerinden zamanlanmış gönderi yapabilmenizi sağlayan bu araç, detaylı olarak analizler sunarak sizlere bazı önerilerde bulunuyor. Aynı zamanda reklam yönetimi konusunda da destek sunan Hootsuite, 35’den fazla sosyal medya ağını destekleyebiliyor.

Buffer

sosyal medya yönetim aracı buffer

Yakın bir zamanda geliştirilen Buffer, sahip olduğunuz birden fazla sosyal medya profillerinizi kontrol edebilmenizi sağlıyor. Takipçi kitlenizin aktiflik durumuna göre sizlere paylaşım yapmanız için en iyi zaman önerisinde bulunan bu araç, bireysel kullanıcılar için kısıtlı imkanlar sunuyor. Şirket ve ajansların kullanımına birçok seçenek sunan Buffer, eş zamanlı olarak onlarca sosyal medya profilinden eş zamanlı paylaşım yapabilme, reklam yönetimi gibi imkanlar tanıyor.

TweetDeck

sosyal medya aracı tweetdeck

Kurumsal şirket ve ajanslar için bir numara sosyal ağ olarak gösterilen Twitter, özel bir kitle kazanmak isteyenlere çok güzel imkanlar tanımaktadır. Bu alan için en iyi sosyal medya yönetim araçları arayan kişiler için TweetDeck’i önerebiliriz. Zamanlanmış gönderi hazırlama, twitter listesi oluşturma ve yönetim işlemleri yapabilen TweetDeck, onlarca hesabın tek çatı altından yönetilmesini sağlıyor.

Social Pilot

sosyal medya yönetim araçları social plot

Sosyal uzmanları için geliştirilmiş olan bu araç, birden fazla müşterinin hesabını tek bir panel üzerinden yönetilmesini sağlıyor. Panel üzerinden istenilen bir gönderi tüm hesaplar üzerinden paylaşabilen bu araç, gönderilerin detaylı analizlerini sunuyor. Şirket hesapları için de ideal olan bu programın birçok versiyonu bulunuyor. Hesap yöneten kişiye ayrıntılı raporlar vermesinden dolayı listemiz içerisinde yer alıyor.

Diğer sosyal medya yönetim araçları:

  • IFTTT
  • SpredFast
  • Seesmic
  • Friends Me
  • Likeable Hub

Bir önce ki yazımız olan En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları (Ücretli-Ücretsiz) ‘nı okuyabilirsiniz.

[Toplam:6    Ortalama:5/5]
Yazıyı Paylaş