Sosyal medya’nın günümüzde popüler hale gelmesi ile sosyal medya yönetim araçları ‘nın da popülerliğini ve kullanımını artırdı.

Sosyal medya, başta küçük ve orta işletmeler olmak üzere şirketlerin marka değerlerini artırmak için kullanabilecekleri en iyi yerlerden birisidir. Kurumsal olarak açılan sosyal medya hesapları üzerinden reklam ve organizasyon etkinliklerinde bulunan şirketler, pazar paylarını artırabildiği gibi merkezleri olmayan bölgelerden de satışlar yapabilmelerini sağlar.

Sosyal medya yönetimi konusunda yetersiz olduğunuzu düşünüyorsanız bu konu üzerine tasarlanmış araçlar isteklerinizi tam olarak karşılayabiliyor. Bu yazımız içerisinde bireysel ve kurumsal kişiler tarafından kullanılabilecek en iyi sosyal medya yönetim araçları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Türkiye'nin En İyi Seo Uzmanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’nin En İyi Seo Uzmanı

Hootsuite

Dünya üzerindeki en iyi sosyal medya yönetim araçları arasında ilk sırada yer alan Hootsuite, 1000’den fazla şirket ve 15 milyondan fazla bireysel kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Herhangi bir sosyal medya ağı üzerinden zamanlanmış gönderi yapabilmenizi sağlayan bu araç, detaylı olarak analizler sunarak sizlere bazı önerilerde bulunuyor. Aynı zamanda reklam yönetimi konusunda da destek sunan Hootsuite, 35’den fazla sosyal medya ağını destekleyebiliyor.

Buffer

Yakın bir zamanda geliştirilen Buffer, sahip olduğunuz birden fazla sosyal medya profillerinizi kontrol edebilmenizi sağlıyor. Takipçi kitlenizin aktiflik durumuna göre sizlere paylaşım yapmanız için en iyi zaman önerisinde bulunan bu araç, bireysel kullanıcılar için kısıtlı imkanlar sunuyor. Şirket ve ajansların kullanımına birçok seçenek sunan Buffer, eş zamanlı olarak onlarca sosyal medya profilinden eş zamanlı paylaşım yapabilme, reklam yönetimi gibi imkanlar tanıyor.

TweetDeck

Kurumsal şirket ve ajanslar için bir numara sosyal ağ olarak gösterilen Twitter, özel bir kitle kazanmak isteyenlere çok güzel imkanlar tanımaktadır. Bu alan için en iyi sosyal medya yönetim araçları arayan kişiler için TweetDeck’i önerebiliriz. Zamanlanmış gönderi hazırlama, twitter listesi oluşturma ve yönetim işlemleri yapabilen TweetDeck, onlarca hesabın tek çatı altından yönetilmesini sağlıyor.

Social Pilot

Sosyal uzmanları için geliştirilmiş olan bu araç, birden fazla müşterinin hesabını tek bir panel üzerinden yönetilmesini sağlıyor. Panel üzerinden istenilen bir gönderi tüm hesaplar üzerinden paylaşabilen bu araç, gönderilerin detaylı analizlerini sunuyor. Şirket hesapları için de ideal olan bu programın birçok versiyonu bulunuyor. Hesap yöneten kişiye ayrıntılı raporlar vermesinden dolayı listemiz içerisinde yer alıyor.

Diğer sosyal medya yönetim araçları:

  • IFTTT
  • SpredFast
  • Seesmic
  • Friends Me
  • Likeable Hub

Bir önceki yazımız olan En İyi Web Tasarım Programları ve Yazılımları (Ücretli-Ücretsiz) ‘nı okuyabilirsiniz.

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir