Dünya üzerinde kabul görmüş sosyal medya ağ sayısının 200’den fazla olması, web site sahiplerine yönetim açısından oldukça zorluklar yaşatmaktadır.Bazı internet adresleri için facebook, twitter, instagram yeterli olurken bazı internet siteleri yüzden fazla platform üzerinden hedef kitle kazanmak isteyenler.

Hal böyle olunca sosyal medya yönetimi konusunda uzun zaman harcamak istemeyen kişiler paylaşımları otomatik yapan sistem ya da eklentileri ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, bu yazımız içerisinde otomatik sosyal medya paylaşım hizmetinde bulunan platformlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İçerikte Neler Var ?

IFTTT

IFTT, dünya üzerinde yer alan tüm sosyal medya platformlarını desteklemesinden dolayı ön plana çıkan bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Sistem üzerinden kullandığınız sosyal medya platformu seçerek hepsini tek bir çatı altında toplayarak birbirlerine bağlayabilirsiniz. Platform üzerinden paylaşacağınız bir gönderi, bağlama yaptınız tüm sosyal medya platformları üzerinden eş zamanlı olarak paylaşılacaktır. IFTT , sağlamış olduğu özellikler ile otomatik sosyal medya paylaşımı konusundaki tüm ihtiyaçları karşılamaktadır.

Zapier

Zapier, göstermiş olduğu performans sayesinde son zamanlardaki en iyi otomatik sosyal medya paylaşım aracı olarak gösteriliyor. Bu araç üzerinden sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebilir, paylaşımlar yaparak gelen etkileşimlerin analizlerini yorumlayabilirsiniz. Özellikle sosyal medya uzmanı iseniz, çoklu hesap yönetimi konusunda bu araca ihtiyaç duyabilirsiniz.

Aweber

Awaber , sandığınız kadar basit bir otomatik sosyal medya paylaşım platformu değildir. Hizmetlerin içerisinde yer alan mail gönderim hizmeti sayesinde otomatik olarak belirlediğiniz kişilere sınırsız mail gönderebilirsiniz. Gönderilen mailleri spam filtresi girmemesinden dolayı birçok kişinin bu hizmetten yararlandığını söyleyebiliriz.

Buffer

Bir sosyal medya yönetim aracı olan Buffer , onlarca farklı sosyal medya hesabınızı tek bir çatı altında kontrol etmenizi sağlıyor. Sağlamış olduğu otomatik sosyal medya paylaşımı hizmeti ile belirlediğiniz gönderileri İstediğiniz zaman ve tarihte zamanlanmış bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Dlvr.it

SEO uzmanları tarafından önerilen Dlvr.it , rakipleri gibi kullanıcılarına istedikleri sosyal medya hesapları üzerinden toplu bir şekilde otomatik paylaşım yapmalarına izin vermektedir. Paylaşılan gönderilerin almış olduğu etkileşimleri tek bir panel üzerinden gösteren bu sistem, analiz yapımını da bir halde kolaylaştırmaktadır.

(Bonus) Barış Dayak Ücretsiz Sosyal Medya Paylaşım Aracı

Facebook, İnstagram, Twitter, Linkedin gibi sosyal medya sitelerinde paylaşımlarınızı zamanlayabilir ve tek panel üzerinden paylaşımlarınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz. Türkçe arayüzü ve gelişmiş özellikleri ile Sosyal Medya Paylaşım için sizlere büyük kolaylık sağlayacağı umuduyla… Link Güncelleniyor… [18 Ocak 2021]

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

3 Yorumlar

  • Uzun süredir bu konuda araştırmalar yapıyordum. Bir çok araç denedim ancak tatmin edici düzeyde olmadılar. Şimdi buradakileri deneyip bakacağım.

  • Uzun zamandır farklı araçları kullanıyorduk ancak artık isteklerimizi tam olarak karşılamadığını farkettik. Burada bahsetmiş olduğunuz araçları da deneyeceğiz. Emeğinizden dolayı teşekkür ederiz.

  • Benim bilmediğim farklı araçlarında olduğunu farkettim onlarıda kesinlikle deneyeceğim emeğinizden dolayı teşekkür ederim Barış bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir