SORU SOR
TEKLİF AL
 
Barış Dayak > Blog  > E-Ticaret SEO Çalışması Nasıl Yapılır?
e-ticaret seo

E-Ticaret SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmalarının sadece bireysel internet adresleri için yapıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Başta kurumsal şirketler olmak üzere E-Ticaret sitelerinin de prestij ve satışlarını artırmak adına SEO çalışmaları yaptırdığını görüyoruz. E-Ticaret SEO çalışmalarının diğer platformlara göre oldukça farklı olduğunu, blog ve kurumsal şirketler ile yapılan çalışmalar ile karıştırılmaması gerektiğini belirtmek istiyoruz.

E-Ticaret siteleri içerisinde ürün bazlı listelemeler yapılmasından dolayı yapılacak çalışmaların ürün bazlı olarak yapılması gerekiyor. Rekabet, E-Ticaret sitelerinin karşılaştığı en büyük sorunlardan birisidir. Küçük ve büyük çaplı siteler, dünya üzerinde global alışveriş siteleri ile yarıştığından dolayı SEO çalışmaları büyük önem arz etmektedir. E-Ticaret SEO çalışması hakkında bilgisi olmayan kişiler, bu tür çalışmaların nasıl olduğunu merak ediyorlar.

 

eticaret sitesinde seo çalışmaları nasıl yapılır

E-Ticaret SEO Başlangıcı

SEO hizmeti veren birçok şirket ve ajans bulunduğunu, her birinin yaptığı çalışmanın birbirinden farklılık gösterdiğini öncelikle bilmeniz gerekiyor. Öncelikle ürün paylaşımı yapılırken site sahiplerinin dikkat etmesi gereken bazı hususlardan bahsetmek istiyoruz. H etiketleri, 200’den fazla SEO kriterleri içerisinde en önemli yere sahiptir. Paylaşımını yapacağınız her ürün için ürün açıklaması girmeniz gerekiyor. Ürün açıklamalarında da H etiketlerine dikkat etmeniz, sizleri bir adım daha öne taşıyacaktır. H etiketleri ile beraber e-Ticaret SEO çalışmalarına etki eden bir diğer faktör ise URL yapısıdır. Ürünler paylaşılmadan önce URL yapısını kesinlikle kontrol etmeniz gerekiyor. Ürünün adının net olarak gececeği URL yapısı SEO olarak sizlere istediğiniz sonuçları verecektir.

Backlink Faktörü

H etiketi, URL yapısının tamamlanması ile beraber E-Ticaret SEO çalışmalarının sadece başlangıcını tamamlamış olursunuz. Bu faktörler sadece ürünlerinizin anahtar kelimesinde Google aramalarında yer almasını sağlar. Sosyal medya ağlarının kullanımı ile beraber düzenli olarak alınacak backlinkler asıl yükselişi meydana getirir. Bu konuda profesyonel bilgiye sahip değilseniz bireysel olarak yapabileceğiniz herhangi birşey bulunmamaktadır. SEO çalışması yaptıracaksınız birkaç aylık çalışma sizlere sadece geçici yükselişler sağlayacaktır. Kalıcı olarak ürünlerinizde yükseliş sağlamak istiyorsanız SEO çalışmalarını düzenli olarak sürekli yaptırmanız gerekiyor. Basit paketler, kısa sürede ilk sıraya ulaştıracağını belirten kişilerin çalışmalarından uzak durmanızı öneriyoruz. SEO çalışmalarının sabır gerektirdiğini, istenilen başarılara ulaşmak için ortalama bir sürenin gerekli olduğunu belirtmek istiyoruz.

Önce ki yazımız En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları‘nı inceleyebilirsiniz.

[Toplam:7    Ortalama:5/5]
Yazıyı Paylaş