Domain yaşının seo’ya etkileri, Google seo ve domain arasında ki ilişki.

Domain yaşının seo’ya etkileri oldukça fazladır. Arama motorlarının tümünde domain yaşı, sıralama da büyük ölçüde etki sağlar. Google başta olmak üzere tüm arama motorları web sayfalarının güvenilir olmasını ister ve analizlerini en çok bu doğrultuda gerçekleştirir.

Eski sitelere güven duyulması da doğrudan domain yaşıyla alakalıdır. Domain yaşı, sitenin güncelliği ve sitenin aktif şekilde çalışması seo çalışmaları için oldukça elverişli etkenlerdir.

Google arama sonuçlarında listeleme yaparken, önceliğini diğer kriterlerle beraber, domain yaşı yüksek olan sitelerden yana kullanır. Yani domain (alandınız) ne kadar eski ise başarınız o kadar garantilidir.

Ayrıca bir diğer hususta sadece domain yaşının değil, aynı zaman da siteye link veren site ve sitelerin de domain yaşının yüksek olması büyük avantajlar sağlar. Ne kadar köklü domainlerden link alımı yaparsanız o kadar sıralama da referansınız yüksek olur.

Ui ve Ux Tasarım Nedir ? Nasıl Yapılır ? Ui Ux Tasarım Farkları Nelerdir ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ui Tasarım ve Ux Tasarım

Google Seo Ve Domain İlişkisi

Domain yaşı eski olan web sayfaları, Google gözünde güvenilir kabul ediliyor. Google bu sitelerin uzun yıllardır dijital pazarda yer aldığını biliyor ve eski tanıdığını, yeni tanıdığına değişmiyor, ki bu gayet adaletli bir tercih.

Düzenli hizmet veren firmanız için farklılık yaratmak adına sık sık domain değiştirmeyin. Domainin neden önemli olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Firmalar domain yani alan adı seçerken neden çok dikkat etmeli diyoruz, işte tam da bu yüzden.

Sitenizin ve dijital dünyanızın ne kadar başarılı ve yükselişte olmasını istiyorsanız, o kadar kalıcı olmak zorundasınız. Bu kalıcılığı insanlara duyurmak, hafızalarda kalmak ve arama motorunun sizi benimsemesi için ise domain adınızı en doğru şekilde seçmeniz gerekiyor.

Akılda kalıcı bir alan adı, domain yaşı, aktif bir site performansı, kullanıcı deneyimi ve seo çalışmalarının düzenli olması sitenizin sıralama da ilk sayfaya yerleşmesini sağlayacaktır.

Ayrıca domainlerinizin bitiş süresinde farklı bir kullanıcı tarafından tekrar alınmaması için elinizden geldiğince ve bütçeniz elverdiğince uzun süreli almaya özen gösterin. Gözden kaçırdığınız tek bir bitiş süresinde alan adınızı kaybedebilirsiniz.

Gelip geçici bir site olmadığınızı Google ve diğer arama motorlarına kanıtlamalısınız.

Domain Yaşı ve Seo

Yeni bir firmaysanız ve yeni bir web sayfası yaptırmayı düşünüyorsanız alan adınızı mutlaka minimum 3 yıllık almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü en azından arama motoru sizin en az 3 yıl piyasa da bulunacağınızı göz önüne alacaktır ve sitenizin sıralama kazanmasına yardımcı olacaktır.

Google seo için domain yaşının önemi çok büyüktür. Alan adınızı mutlaka verdiğiniz hizmet ile almanızı öneriyorum. Bu sayede rekabetle baş edebilmeniz daha kolay olacaktır. Seo çalışmalarının da büyük bir bölümü site içi seo ile gerçekleştiği için, hizmetleriniz ve kullanıcıya sunduğunuz tüm bilgiler, entegre bir alan adıyla çalışmalıdır.

Domain yaşının seo da etkisi nedir, neden bu kadar önemlidir açıklamış olduk. Dijital dünyada varlığınızı korumak ve yüksek başarı sağlamak için benimle iletişime geçebilir, seo çalışması ve diğer tüm hizmetlerim ile size özel fiyat tekliflerimden hemen faydalanabilirsiniz.

Domain yaşını bu adresten sorgulayabilirsiniz.

Barış DayakAuthor posts

Web Tasarım ve Seo Uzmanı olarak uzun yıllardır çeşitli projeler geliştirmekte ve yüzlerce müşteriye hizmet sunmaktayım.

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir